Brązowy medal dla Zielonych Łąg

Zieloni Łąg zasłużoną wygraną z Tęczą Wiąg przypieczętowali 3. miejsce w swoim debiutanckim sezonie w Młodzieżowej Lidze Wilka.

Spis treści

Kamil Gadziński WIlk Świecie

Arbiter spotkania: Kamil Gadziński

“Jako sędzia z ponad 8-letnim doświadczeniem stwierdzam, że atmosfera w Wilku podczas rozgrywanych meczów jest wspaniała. Aż chce mi się tutaj przyjeżdżać!”

1. mecz 7. kolejki: TĘCZA WIĄG – ZIELONI ŁĄG 1:5 (0:2) – karne 2:3

Oba zespoły miały szanse na brązowy medal, choć Zielonym do niego potrzebne były tylko dwa punkty. W 1. połowie optyczną przewagę mieli zawodnicy z powiatu chojnickiego, którzy częściej gościli pod bramką rywali, jednak brakowało im precyzji i dokładności. W 6. min. dobrą interwencją popisał się bramkarz Tęczy Alan Bartłod zatrzymując Pawła Nakielskiego. Podopieczni trenera Andrzeja Zalewskiego starali się zagrozić rywalom głównie po stałych fragmentach gry, które dobrze wykonywał Tymoteusz Sitkowski. Najbliżej powodzenia byli w 7. min., ale dobrze interweniował Kacper Przytarski. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis w 17. i 19. min. dwukrotnie Paweł Nakielski pokonał bramkarza Tęczy przybliżając swój zespół do brązowego medalu.

Drugie 20 minut zaczęło się od szybkiego gola dla Zielonych, a zdobył go Oskar Sikorski. W kolejnych minutach nadal groźniejsi byli gracze z Łęgu, którzy obili piłką słupek i poprzeczkę. W 29. min. na 4:0 podwyższył mocnym strzałem zza pola karnego Kacper Murawski. Zawodnicy Tęczy nie poddawali się. Stworzyli sobie 2-3 groźniejsze sytuacje. W końcu w 34. min. do siatki trafił Damian Zieliński. Jednak ostatnie słowo należało do Zielonych. Ich czwarte z rzędu zwycięstwo przypieczętował Kacper Janikowski. W rzutach karnych także lepsi okazali się podopieczni trenera Przemysława Kurszewskiego udowadniając, że w pełni zasłużyli na 3. miejsce w rozgrywkach.

Tęcza: Damian Zieliński.

Zieloni: Paweł Nakielski 2, Oskar Sikorski, Kacper Murawski, Kacper Janikowski.

Paweł Nakielski (Zieloni)

Alan Bartołd (Tęcza).

Galeria Zdjęć

Mateusz Leman Wilk Świecie

Mateusz Leman

Organizowana przez nas Młodzieżowa Liga Wilka to świetna alternatywa dla rozgrywek PZPN. To  miejsce do rozwoju zawodników, którzy nie łapią się do podstawowego składu, czy też drużyn turniejowych. Tylko przez aktywne uczestnictwo w rozgrywkach Ci młodzi zawodnicy mogą zdobywać doświadczenie.

Już dziś zgłoś swój zespół do Nowego Sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka w roku 2024!

Nowe reguły, nowe zasady — jeszcze więcej przyjemności z gry! Napisz i zapytaj o szczegóły.

Scroll to Top