fbpx

Cenne doświadczenie

Młode Wilki w niedzielę na orliku przy szkole podstawowej nr 8, rozegrały kolejny mecz sparingowy. Brawa należą się dla całej drużyny, rodziców oraz trenerów.

Spis treści

Debiut "Młodziczek"

Pierwszy sparing

Po ostatnim meczu z drużyną LKS Kasztalan Papowo Biskupie — Mateusz Rezmer, zainicjował pomysł rozegrania kolejnego sparingu, tym razem z zespołem dziewcząt. Mateusz Leman chętnie wyraził zgodę, bo nic nie cieszy go jak radość innych osób z inicjatyw, które organizuje. Na Orlik Marianki licznie zjawiły się rodziny piłkarek i piłkarzy.  Dla “Młodziczek” – bo tak nazywają swoją drużynę kobiety — był to pierwszy sparing, a dla Młodych Wilków trzeci i kolejne cenne boiskowe doświadczenie z silniejszymi fizycznie dziewczynami. Nie brakowało strzałów na bramkę, interwencji bramkarzy i tutaj wielkie brawa dla Oliwii Smolińskiej, która niejednokrotnie uratowała swój zespół przed utratą kolejnej bramki. 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Sławomira Wojciechowskiego z portalu Nowe Świecie

Była szansa na więcej

Niewykorzystane okazje

Młodziczki miały sporo sytuacji, które mogły zamienić na bramkę. Nie wykorzystały 2 rzutów karnych, a pierwszy z nich został obroniony przez nowego bramkarza Młodych Wilków Michała Kłosa. Był to dla niego bardzo udany debiut. Drugie uderzenie z rzutu karnego trafiło w poprzeczkę. Dziewczyny bardzo szanowały piłkę oraz rywali. 3 bramki strzeliła Weronika Sołtysiak i jednym oczkiem pochwalić się może Martyna Jaworska.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Sławomira Wojciechowskiego z portalu Nowe Świecie

Świetna robota

Młode Wilki

W Wilku stawiamy na  doświadczony zespół. Mowa tutaj o kadrze trenerskiej, do której należy Mateusz Rezmer. Można powiedzieć, że z klubem Strażaka Przechowo ma wiele wspólnego, ponieważ to właśnie on był pierwszym trenerem ówczesnej drużyny kobiet ze Strażaka, która osiąga teraz spore sukcesy. Dziś jednak wyzwaniem była nowa grupa. 

W trakcie meczu i w przerwach przekazywał cenne wskazówki, które wraz z przemyślanymi  treningami doprowadziły do zwycięstwa Młodych Wilków 15 do 4. Dodatkowa praca nad nastawieniem mentalnym naszych piłkarzy sprawiła, że nie bali się pojedynków i grali z chłodną głową. 

Bramki strzelali: 8x Kuba Wamka, 4x Kuba Sprengel, 2x Adrian Janaszek, 1x Nikolas Cąber
Asystowali: 2x Igor Spichalski, Marcel Spichalski, Bartek Jakubiak

Kuba “Messi” Wamka ponownie zaskakiwał szybkością i zwinnością, Kuba Sprengel strzelił bardzo efektowną bramkę z przewrotki oraz pewnie wykorzystał swoje sytuacje na boisku, Adi zaliczył kolejne dwie bramki i dzielnie walczył w środku pola, Nikolas w końcu się przełamał i udało mi się strzelić swoją pierwszą bramkę. Blisko trafienia był też Gucio, ale zbrakło centymetrów.  

Młode-Wilki-Strażak-PRzechowo-WILK.jpeg
Zdjęcie dzięki uprzejmości Sławomira Wojciechowskiego z portalu Nowe Świecie

Kolejne plany

Otrzymaliśmy kolejne propozycje rozegrania meczów towarzyskich i pewnie z nich skorzystamy. Tymczasem zabieramy się za wykorzystanie Listopada na maksa, a następnie przechodzimy do szkół, aby przepracować okres zimowy na hali. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do rozgrywek i treningów Młodych Wilków. 

Pozdrawiam, Mateusz
Auuu!

Treningi, mecze i integracje dla dzieci

Młode Wilki zapraszają do Wilka!

Treningi, mecze i integracje dla dzieci

Młode Wilki zapraszają do Wilka!

Klub Sportowy Wilk

Poznaj treningi i zajęcia prowadzone przez nasz klub oraz inne aktywności w miejscowości Świecie.

Aktywności sportowe w naszym klubie

Młode Wilki

Dzięki piłce nożnej uczymy dyscypliny, szacunku i współpracy. 

Amatorska Siatkówka (1)

Siatkówka

Wpadnij na siatkówkę, a poczujesz się lepiej niż kiedyś na lekcjach WF.

Treningi

Zadbaj o siebie z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Scroll to Top