Nagrody, nagrody… Kuba, Igor i Michał najlepsi w sezonie

Podczas zakończenia drugiego sezonu naszej ligi nie mogło zabraknąć nagród, medali i wyróżnień indywidualnych.

Spis treści

Króla strzelców drugiego sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka znaliśmy już od paru tygodni. Wiadomo było, że bez względu na rozstrzygnięcia ostatniej kolejki zostanie nim Kuba Sprengel z Młodych Wilków Boniek. W niedzielę jego trzy gole mocno przyczyniły się do tego, że mistrzowski tytuł został w Świeciu. Ostatecznie Kuba Sprengel po koronę sięgnął z dorobkiem 33 bramek. Drugi w klasyfikacji strzelców był Paweł Nakielski (Zieloni Łąg) – 15 goli, a trzeci Igor Wamke (Tucholanka Tuchola) – 14.

Najlepszy bramkarz

Młode Wilki Boniek miały w swoim składzie także najlepszego bramkarza sezonu, którym był Michał Kłos. W spotkaniu z Tucholanką popisał się on kilkoma dobrymi interwencjami zachowując „czyste konto”, dzięki czemu piąty raz został wyróżniony jako „najlepszy bramkarz meczu”. W klasyfikacji Michał Kłos wyprzedził swojego kolegę z zespołu Davida Aldasa Carpio oraz Adriana Pazurka (Tucholanka) – obaj po cztery nominacje. Przypomnijmy, że golkiperzy „Bońka” nie wpuścili w tym sezonie żadnego gola.

MVP

Do końca trwała również walka o triumf w klasyfikacji „MVP”. W niedzielę piąte meczowe takie wyróżnienie zyskał Igor Wamke (Tucholanka) i to on odebrał statuetkę. Drugie miejsce ex aequo zajęli Paweł Nakielski (Zieloni Łąg) i Kuba Sprengel (Młode Wilki Boniek) – po 4 nominacje.

Najlepsi w drużynach

Trenerzy wskazali wyróżniających się zawodników w ich drużynach. Byli nimi: Igor Wamke (Tucholanka Tuchola), Alan Bartołd (Tęcza Wiąg), Mateusz Rostankowski (Zieloni Łąg), Oliwier Figalski (Młode Wilki Boniek), Filip Osikowski (Młode Wilki Lato), Dominik Manikowski (Młode Wilki Deyna) i Sasza Kotsovskyi (Młode Wilki Lewandowski/Lubański).

Nagrody otrzymały także dwie wyróżniające się dziewczyny z Młodych Wilków Boniek, czyli Nadia Glazińska i Martyna Figalska. Miały one udział w trumfie swojej drużyny. Nadia strzeliła pięć goli, a Martyna jednego. Obie nie bały się rywalizować z silniejszymi fizycznie chłopcami. Dodajmy, że wszyscy uczestnicy ligi otrzymali pamiątkowe medale i upominki.

Wilczy Newsletter

Raz w miesiącu otrzymaj podsumowanie artykułów na swój adres e-mail.

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

Nagrody, nagrody… Kuba, Igor i Michał najlepsi w sezonie

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top