Przed nami finał drugiego sezonu. Kto zostanie mistrzem?

W niedzielę rano zapraszamy kibiców na decydujące rozdanie drugiego sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka. Wyłonimy medalistów naszych rozgrywek.

Spis treści

Sebastian Borek Sędzia Młodzieżowej Ligi Wilka

Arbiter spotkania: Sebastian Borek

“Jako sędzia z ponad 8-letnim doświadczeniem stwierdzam, że atmosfera w Wilku podczas rozgrywanych meczów jest wspaniała. Aż chce mi się tutaj przyjeżdżać!”

Czas na decydujące starcia. W niedzielę odbędzie się ostatnia 7. kolejka drugiej edycji naszej ligi. Tak się ułożyły dotychczasowe wyniki, że jeszcze tabela może nam się mocno zmienić. W walce o mistrzostwo liczą się tylko Młode Wilki Boniek i Tucholanka Tuchola, którzy zmierzą się na finał w ostatnim meczu o godz. 12. Podopieczni Mateusza Rezmera mają dwa punkty przewagi, więc ich premiuje remis. Tucholanie muszą wygrać chcąc wyprzedzić na finiszu Wilków. Przypomnijmy, że Tucholanka w premierowym sezonie Młodzieżowej Ligi Wilków byłą trzecia za Wisłą Gruczno i Olimpem Jeżewo.

Natomiast na 3. miejsce mają teoretycznie szanse jeszcze trzy zespoły: Zieloni Łąg, Młode Wilki Deyna i Tęcza Wiąg. W najlepszej sytuacji są Zieloni, którzy potrzebują dwóch „oczek” do utrzymania najniższego stopnia podium. Wiele wyjaśni pierwszy niedzielny mecz Zielonych z Tęczą. Istnieje taki scenariusz, że na koniec trzy drużyny będą miały po 11 pkt (Zieloni, Tęcza i Młode Wilki Lato) i o kolejności będzie decydowała tzw. „mała tabelka” uwzględniająca wyniki meczów między nimi. Jednak w niej zawsze trzecie będą Młode Wilki Lato, dlatego one, mimo iż są wyżej w tabeli od Tęczy, nie mają szans na brąz w żadnym wariancie. Przypomnijmy, że przy dwóch zespołach z tą samą liczbą punktów o kolejności decyduje najpierw wynik spotkania między nimi.

Synoptycy zapowiadają nam kiepską pogodę na weekend, ale mamy nadzieję, że w niedzielę będzie trochę cieplej, więc zapraszamy serdecznie na orlik przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu w godz. od 10 do 13. I apelujemy o doping dla naszych młodych piłkarzy.

Plan 7. kolejki: Tęcza Wiąg – Zjednoczeni Łąg (godz. 10), Młode Wilki Deyna – Młode Wilki Lato (godz. 11), Tucholanka Tuchola – Młode Wilki Boniek (godz. 12).

Mateusz Leman Wilk Świecie

Mateusz Leman

Organizowana przez nas Młodzieżowa Liga Wilka to świetna alternatywa dla rozgrywek PZPN. To  miejsce do rozwoju zawodników, którzy nie łapią się do podstawowego składu, czy też drużyn turniejowych. Tylko przez aktywne uczestnictwo w rozgrywkach Ci młodzi zawodnicy mogą zdobywać doświadczenie.

Już dziś zgłoś swój zespół do Nowego Sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka w roku 2024!

Nowe reguły, nowe zasady — jeszcze więcej przyjemności z gry! Napisz i zapytaj o szczegóły.

Scroll to Top