Podsumowanie Ligi FSL 2023 Mateusz Leman Marcin Suchomski

Podsumowanie Ligi FSL

To koniec pierwszego sezonu Ligi FSL w Świeciu! Podsumowanie i zapowiedź kolejnej edycji — w której będę spore zmiany!

Spis treści

Poznaj drużyny i przeczytaj podsumowanie pierwszego, pełnego sezonu Ligi FSL w Świeciu!

Ligę FLS oficjalnie zakończyliśmy podczas ostatniej kolejki, która miała miejsce 14 maja 2023 roku. Czas więc na podsumowanie, kilka wniosków oraz zapowiedź zmian. Przed przystąpieniem do ostatniej kolejki znaliśmy już drużyny zajmujące podium naszych rozgrywek, prawdziwa walka rozgrywała się jednak w dole tabeli, gdzie nikt nie mógł być pewien miejsca, które zajmie ostatecznie, a to gwarantowało dużo emocji.

Galport vs Real Family Team

W pierwszym tej kolejki pewny już tytułu mistrzowskiego zespół Galport podejmował Real Family Team. Nie ukrywajmy, że wszyscy spodziewali się pełnej dominacji drużyny Galport, ale na RFT postanowiło sprawić niespodziankę i jako pierwsze strzeliło bramkę. Nie trwało to jednak długo i naprawdę świetnie bawiący się w tym meczu mistrz ostatecznie wygrał 14:5.

Należy jednak wspomnieć, że nie zdarza im się tak często tracić tyle bramek, a zespół RFT walczył do końca. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie Mieszko Boniek i świetny w bramce Piotr Dziuda, a także….sędzia Sebastian Borek, który ze względu na problemy kadrowe zagrał jako zmiennik, zachowując przy tym pełna bezstronność. W drużynie mistrzów ciężko kogokolwiek wyróżnić, bo każdy z osobna prezentuje bardzo wysoki poziom.

Galport - Zwycięzca Ligi FSL - Kapitanem jest Jarosław Grzybkowski
Galport - Zwycięzca Ligi FSL - Kapitanem jest Jarosław Grzybkowski
Real Family Team w okrojonym składzie Liga FSL
Real Family Team w okrojonym składzie - Kapitan Dawid Fidura

i4. Life Terespol vs Viskase Świecie

Drugi mecz dostarczył nam sporo emocji, a to wszystko dzięki drużynom I4Life i Viskase. Mimo że zespoły te nie grały już o nic, ponieważ były pewne swoich pozycji w tabeli, to dały nam świetne widowisko.

Tyle walki i zaangażowania w grę nie widuje się na co dzień na boiskach. Naprawdę ciężko jest wyróżnić jakiegokolwiek zawodnika, bo wszyscy włożyli w ten mecz serce i mnóstwo potu. Należy wspomnieć, że Kacper Piór z I4Life zdołał w tym meczu wyprzedzić  Macieja Góra z Galport w ilości zdobytych bramek zostając tym samym najlepszym strzelcem Ligi. Wynik to 11:5 dla v-ce mistrzów, czyli I4Life.

Drużyna i4.Life Terespol - Pod przewodnictwem Kacpra Samrowskiego
Drużyna i4.Life Terespol - Kapitan Kacper Samrowski
Drużyna Viskase Świecie Pod przewodnictwem Patryka Kubera
Drużyna Viskase Świecie - Kapitan Patryka Kubera

Haber Logistics vs Wilki

W ostatnim meczu zmierzyli się zespoły Haber Logistics oraz Wilki. Mecz ten tak naprawdę ostatecznie układał tabelę, ponieważ oba zespoły traciły tylko 1 punkt do będącego na 4 miejscu RFT. Mecz ułożył się w pełni pod dyktando drużyny Haber, która wygrała ostatecznie 14:0. Wszelkie błędy niwelował będący w doskonałej formie bramkarz Jakub Kawecki, a w ataku błyszczeli Michał Pawelec oraz Filip Święcicki.

Haber Logistics Liga FSL
Haber Logistics Liga FSL z kapitanem Marcinem Suchomskim
Dryżna Wilki z kapitanem Szymonem Demskim
Dryżna Wilki z kapitanem Szymonem Demskim

Końcowa tabela

[jsStandings id =”9331″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;diff_chk;gd_chk;point_chk;curform_chk” display_name =”1″ display_legend =”1″]

Podsumowanie tabeli

Ostatecznie 6 miejsce zajął zespół Wilki, mający zawodników na bardzo dużym poziomie umiejętności, lecz brak im trochę lidera. W nowym sezonie dołączy do nich sam prezes Wilk’a, czyli Mateusz Leman, który postara się poskładać ten zbiór indywidualności w jedną całość. Czekamy na nowe oblicze Wilków i na to, co pokażą w drugim sezonie. Patrząc na umiejętności, które pokazywał choćby ich kapitan Szymon Demski, można oczekiwać walki o wyższą pozycję.

Miejsce 5 ostatecznie zajęła drużyna Real Family Team. Widzimy w tej drużynie hasło przewodnie naszych rozgrywek, czyli „Gramy, bo lubimy” – wkładają swoje serducho w każdy mecz i to na prawdę nam jako organizatorom bardzo się podoba. Liczymy, że zobaczymy ich także w nadchodzącym sezonie Ligi. Mieszko Boniek, Dominik Drzycimski czy sam kapitan – Dawid Fidura są w stanie poprowadzić ten zespół bardzo wysoko.

Tuż za podium znalazła się drużyna Haber Logistics. Zespół wielopokoleniowy od dobrze znanego zapaśnika z 50 na karku – Rafała Kiełpińskiego, prawie 40-letniego kapitana Marcina Suchomskiego, Radosława Suchomskiego po młodych walecznych Jakuba Kaweckiego, Kacpra Ambroziaka czy Jakuba Delbowskiego. Kontuzje zawodników Dawida Styborskiego, Mariusza Suchomskiego i Macieja oraz kilka nowych twarzy w zespole na pewno utrudniły pogoń za pierwszą trójką, ale jest to drużyna z dużym potencjałem, która na pewno wystąpi w kolejnym sezonie Ligi.

Na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa Viskase Świecie. Drużyna kapitana Patryka Kubery często występuje w różnych turniejach na terenie powiatu, zdobywając wysokie miejsca. Zespół bardzo zgrany, świetnie bawiący się i czerpiący mnóstwo przyjemności z „haratania w gałę”. Frekwencja zawodników i kibiców na ich meczach jest godna podziwu, a inni kapitanowie mogą tylko tego zazdrościć. Ciężko znaleźć lidera w tym zespole, bo wszyscy pokazują ten sam wysoki poziom, choć widać duży powiew świeżości po dołączeniu do zespołu Jacka Jaśniewskiego. Ogromny progres tej drużyny w porównaniu do sezonu „0” Ligi FSL tylko wzmaga apetyty kibiców na jeszcze lepsze miejsce w kolejnym sezonie.

Drużyna Kacpra Samrowskiego, czyli I4Life zdobyła srebro, czyli 2 miejsce w Lidze. Gwiazdy naszego powiatowego futbolowego podwórka, które zebrał w swej drużynie Kacper — przełożyły się na wynik. Kacper Piór królem strzelców i MVP całej ligi oraz Arkadiusz Szczygieł jako MVP bramkarz. Dodajmy do tego choćby Jakuba Adamczyka i kreuje nam się zespół prawdziwych gwiazd. Szkoda, że w szlagierze przeciwko Galport nie udało się uzyskać optymalnego składu, bo byłby to mecz na miarę świeckiego „El Clasico” Mamy nadzieję, że zobaczymy się z nimi w 2 sezonie Ligi.

No i przechodzimy do miejsca pierwszego, czyli drużyny Jarosława Grzybowskiego Galport. „Galacticos” naszej ligi, takie nazwiska jak Marcin Wanat, Marek Bernacki, Olaf Wójtowicz, Maciej Góra – drugi pod względem zdobytych oraz rekordzista strzelonych w jednym meczu Ligi bramek, aż 5 w pierwszej dziesiątce strzelców (oprócz Macieja również Stefan Cosban, Michał Glazik, Adam Kolmajer, Maciej Śliwiński) gwarantowali wysokie miejsce. Należy wspomnieć, że jest to mistrz Polski szóstek piłkarskich. Wielkie gratulacje dla całego zespołu za świetny pokaz umiejętności piłkarskich.

Indywidualne osiągnięcia

Według statystyk najlepsi zawodnicy poniżej, a nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc ufundowało Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu. Dzięki CSiR mogliśmy rozgrywać i cieszyć się zapleczem w rozgrywanych meczach na Orliku Marianki.

Kacper Piór

MVP Ligi FSL
7 na 12 meczy

Kacper Piór

Najlepszy Strzelec
32 bramki

Arek Szczygieł

Najlepszy bramkarz
7 na 12 meczy

Tytuły MVP wybrane przez organizatorów, a nagrody ufundowane przez
Haber Świecie — Krzysztof Piątkowski oraz Kasiek Foto Katarzyna Kuźma

Logo Haber Świecie
Kasiek Foto

Szymon Demski

Logo_WILK

Dominik Drzycimski

Real Family Team

Michał Pawelec

Haber Logistics

Karol Wyrąbkiewicz

Viskase

Kacper Samrowski

i4 LIfe Terespol

Michał Glazik

Dodatkowo każdy z kapitanów za wkład i trud w organizację drużyny otrzymał od naszego sponsora Project Coffee Drobny upominek w postaci świeżo palonej pysznej i aromatycznej kawy, a także wyznaczył osobę, która według niego zasługuje na wyróżnienie i najbardziej przysłużyła się drużynie i ona także otrzymała taki sam prezent.

Podsumowanie

Sezon 1 Ligi FSL dobiegł końca, a my już nie możemy doczekać się kolejnego, którego start w przybliżeniu planujemy na początek września. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kapitanom, a także kibicom za uczestnictwo w Lidze, za wszystkie ciepłe, ale i te mniej fajne słowa. Uczymy się na błędach, nie spoczywamy na laurach i staramy się, aby Liga FSL rosła w siłę.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z nową Ligą FSL!

Wilczy Newsletter

Raz w miesiącu otrzymaj podsumowanie artykułów na swój adres e-mail.

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

Podsumowanie Ligi FSL 2023 Mateusz Leman Marcin Suchomski

Podsumowanie Ligi FSL

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Tagi

Kategorie

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top