fbpx

Relacja po 4 kolejkach Młodzieżowej Ligi Wilka

Jesteśmy już po 4 kolejce Młodzieżowej Ligi Wilka, więc przyszedł czas na krótką recenzję.
Młodzieżowa Liga Wilka

Spis treści

Wstęp

Jesteśmy już po 4 kolejce Młodzieżowej Ligi Wilka.Przyszedł czas na krótką recenzję.

Przypomnijmy, że w naszej lidze startuje 9 zespołów. Są nimi:  Młode Wilki I,II,II, Wisła Gruczno, Tęcza Wiąg, MLKS Tucholanka, OTS Osiek I,II oraz Olimp Jeżewo. Za każde zwycięstwo Drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt za porażkę 0 pkt. Dodatkowo po każdym meczu rozgrywany jest konkurs rzutów karnych i za wygranie drużyna otrzymuje dodatkowy 1 pkt.

9 miejsce

Tabele zamyka drużyna Młode Wilki III. czyli najmniej doświadczeni podopieczni w drużynie prowadzonej przez Mateusza Rezmera.

Zespół ten jak do tej pory nie zdobył żadnego punktu, nadmienić jednak trzeba, że drużyna została zgłoszona na krótko przed jej powstaniem i ich głównym celem jest zdobywanie doświadczenia, które zaprocentować ma w przyszłości.

Młode Wilki III

8 miejsce

Podobnie wygląda sytuacja z Drużyną OTS Osiek II. która zajmuje 8 miejsce.

O 1 pkt wyprzeda Młode Wilki III dzięki wygranej w konkursie rzutów karnych w 4 kolejce przeciwko MLKS Tucholanka. Nabyte doświadczenie w MLW na pewno zostanie przeniesione na inne boiska. Pozwoli to tym młodym i walecznym zawodnikom osiągać sukcesy i pokonywać wewnętrzne słabości.

OTS Osiek II

7 miejsce

Miejsce 7 zajmuje OTS Osiek I czyli pierwsza drużyna podopiecznego Macieja Roszkowskiego z dorobkiem 3pkt.

Warto zwrócić uwagę na to, że drużyna miała już pauzę w rozgrywkach i ma o 1 rozegrany mecz mniej. Po ciężkim boju ograli oni w 1 kolejce zajmujących obecnie 3 miejsce drużyny Młode Wilki II. Bardzo zgrany zespół, który jest doskonały w obronie — co pokazuje bardzo mała ilość straconych bramek. Przy poprawie w ataku i odrobinie szczęścia. będą piąć się coraz wyżej w tabeli.

OTS Osiek I

6 miejsce

6 miejsce w tabeli z dorobkiem 5pkt zajmuje Tęcza Wiąg.

3 pkt zdobyte po wygranym meczu przeciwko Młode Wilki III i aż 2 wygrane w rzutach karnych co dobrze rokuje na przyszłość. Biorąc pod uwagę, że jest to drużyna z najmniejszej miejscowości występującej w Lidze – uważamy to za świetny wynik.Podobnie jak OTS Osiek I rozegrany o jeden mecz mniej.

OTS Osiek I

5 miejsce

MLKS Tucholanka prowadzona przez Arkadiusza Jarząbka zajmuje obecnie 5 miejsce.

Zespół zaczął rozgrywki falstartem i przegrał w 1 kolejce z Wisłą Gruczno, ale kolejne 2 mecze to już pewne 6 pkt. Dodatkowo zdobyte 2 pkt w konkursie rzutów karnych pozwalają zajmować w tej chwili 5 miejsce w tabeli ze stratą tylko 1 oczka do podium

OTS Osiek I

3 i 4 miejsce

Młode Wilki I i II zajmujące kolejno 4 i 3 miejsce to kolejne zespoły w MLW

Należy pamiętać, że zespoły prowadzone przez Mateusza Rezmera powstały raptem 9 miesięcy temu. To pokazuje, że z pomocą odpowiednich osób i zaangażowania rodziców, a przede wszystkim chęci samych młodych piłkarzy — można łamać utarte schematy. 

Młode Wilki 1

2 miejsce

Miejsce 2 to zespół prowadzony przez Mariusza Przesmyckiego Wisła Gruczno.

Doskonale zgrany i ułożony zespół, który stracił jak dotąd tylko 2 bramki i ustąpił tylko MLKS Tucholanka w rzutach karnych. Należy dodać, że zawodnik Igor Wandzioch z dorobkiem 17 bramek zajmuje obecnie fotel wicelidera w klasyfikacji strzelców

Wisła Gruczno

1 miejsce

Pozycja Lidera w tabeli rozgrywek MLW należy do zespołu Olimp Jeżewo.

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Ziółkowskiego nie przegrała jak dotąd żadnego meczu. Tylko raz uległa w rzutach karnych zespołowi Młode Wilki I. Zespół  trzykrotnie zachował czyste konto, Kacper Markuszewski na fotelu lidera strzelców z dorobkiem 25 bramek. Aż 5 zawodników z tego zespołu znajduje się w pierwszej dziesiątce liderów strzelców ligi. To pokazuje jak wysoki poziom prezentuje cały zespół

Olimp Jeżewo

Podsumowanie

Pozycja Lidera w tabeli rozgrywek MLW należy do zespołu Olimp Jeżewo.

Podsumowując, jako organizatorzy rozgrywek MLW pragniemy już teraz podziękować sztabom szkoleniowym wszystkich drużyn, młodym walecznym piłkarzom i piłkarkom, którzy na boisku dają z siebie naprawdę 100%. 

Kibicom, którzy tak licznie przybywają na orlik i dopingują swoje drużyny.

Każdy mecz to dla tych młodych zawodników to cenne doświadczenie.

Dodamy jeszcze tyle, że polecamy starszym zawodnikom przyjść na mecze MLW i przypomnienie sobie co powinna dawać piłka.

Radość z każdej zdobytej bramki, sportowa złość po straconej i granie z wiarą w zwycięstwo aż do ostatniego gwizdka, bo na tym polega idea tego sportu, a o tym często zapominamy. 

Pozdrawiamy, zespół WILK!

Artykuł napisał: Marcin Suchomski
Redagował: Mateusz Leman
Zdjęcia: Sławomir Wojciechowski portal www.sportoweswiecie.pl

Pozostałe Artykuły

Scroll to Top