Młodzieżowa Liga Wilka

Relacja po 4 kolejkach Młodzieżowej Ligi Wilka

Jesteśmy już po 4 kolejce Młodzieżowej Ligi Wilka, więc przyszedł czas na krótką recenzję.

Spis treści

Wstęp

Jesteśmy już po 4 kolejce Młodzieżowej Ligi Wilka.Przyszedł czas na krótką recenzję.

Przypomnijmy, że w naszej lidze startuje 9 zespołów. Są nimi:  Młode Wilki I,II,II, Wisła Gruczno, Tęcza Wiąg, MLKS Tucholanka, OTS Osiek I,II oraz Olimp Jeżewo. Za każde zwycięstwo Drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt za porażkę 0 pkt. Dodatkowo po każdym meczu rozgrywany jest konkurs rzutów karnych i za wygranie drużyna otrzymuje dodatkowy 1 pkt.

9 miejsce

Tabele zamyka drużyna Młode Wilki III. czyli najmniej doświadczeni podopieczni w drużynie prowadzonej przez Mateusza Rezmera.

Zespół ten jak do tej pory nie zdobył żadnego punktu, nadmienić jednak trzeba, że drużyna została zgłoszona na krótko przed jej powstaniem i ich głównym celem jest zdobywanie doświadczenia, które zaprocentować ma w przyszłości.

Młode Wilki III

8 miejsce

Podobnie wygląda sytuacja z Drużyną OTS Osiek II. która zajmuje 8 miejsce.

O 1 pkt wyprzeda Młode Wilki III dzięki wygranej w konkursie rzutów karnych w 4 kolejce przeciwko MLKS Tucholanka. Nabyte doświadczenie w MLW na pewno zostanie przeniesione na inne boiska. Pozwoli to tym młodym i walecznym zawodnikom osiągać sukcesy i pokonywać wewnętrzne słabości.

OTS Osiek II

7 miejsce

Miejsce 7 zajmuje OTS Osiek I czyli pierwsza drużyna podopiecznego Macieja Roszkowskiego z dorobkiem 3pkt.

Warto zwrócić uwagę na to, że drużyna miała już pauzę w rozgrywkach i ma o 1 rozegrany mecz mniej. Po ciężkim boju ograli oni w 1 kolejce zajmujących obecnie 3 miejsce drużyny Młode Wilki II. Bardzo zgrany zespół, który jest doskonały w obronie — co pokazuje bardzo mała ilość straconych bramek. Przy poprawie w ataku i odrobinie szczęścia. będą piąć się coraz wyżej w tabeli.

OTS Osiek I

6 miejsce

6 miejsce w tabeli z dorobkiem 5pkt zajmuje Tęcza Wiąg.

3 pkt zdobyte po wygranym meczu przeciwko Młode Wilki III i aż 2 wygrane w rzutach karnych co dobrze rokuje na przyszłość. Biorąc pod uwagę, że jest to drużyna z najmniejszej miejscowości występującej w Lidze – uważamy to za świetny wynik.Podobnie jak OTS Osiek I rozegrany o jeden mecz mniej.

OTS Osiek I

5 miejsce

MLKS Tucholanka prowadzona przez Arkadiusza Jarząbka zajmuje obecnie 5 miejsce.

Zespół zaczął rozgrywki falstartem i przegrał w 1 kolejce z Wisłą Gruczno, ale kolejne 2 mecze to już pewne 6 pkt. Dodatkowo zdobyte 2 pkt w konkursie rzutów karnych pozwalają zajmować w tej chwili 5 miejsce w tabeli ze stratą tylko 1 oczka do podium

OTS Osiek I

3 i 4 miejsce

Młode Wilki I i II zajmujące kolejno 4 i 3 miejsce to kolejne zespoły w MLW

Należy pamiętać, że zespoły prowadzone przez Mateusza Rezmera powstały raptem 9 miesięcy temu. To pokazuje, że z pomocą odpowiednich osób i zaangażowania rodziców, a przede wszystkim chęci samych młodych piłkarzy — można łamać utarte schematy. 

Młode Wilki 1

2 miejsce

Miejsce 2 to zespół prowadzony przez Mariusza Przesmyckiego Wisła Gruczno.

Doskonale zgrany i ułożony zespół, który stracił jak dotąd tylko 2 bramki i ustąpił tylko MLKS Tucholanka w rzutach karnych. Należy dodać, że zawodnik Igor Wandzioch z dorobkiem 17 bramek zajmuje obecnie fotel wicelidera w klasyfikacji strzelców

Wisła Gruczno

1 miejsce

Pozycja Lidera w tabeli rozgrywek MLW należy do zespołu Olimp Jeżewo.

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Ziółkowskiego nie przegrała jak dotąd żadnego meczu. Tylko raz uległa w rzutach karnych zespołowi Młode Wilki I. Zespół  trzykrotnie zachował czyste konto, Kacper Markuszewski na fotelu lidera strzelców z dorobkiem 25 bramek. Aż 5 zawodników z tego zespołu znajduje się w pierwszej dziesiątce liderów strzelców ligi. To pokazuje jak wysoki poziom prezentuje cały zespół

Olimp Jeżewo

Podsumowanie

Pozycja Lidera w tabeli rozgrywek MLW należy do zespołu Olimp Jeżewo.

Podsumowując, jako organizatorzy rozgrywek MLW pragniemy już teraz podziękować sztabom szkoleniowym wszystkich drużyn, młodym walecznym piłkarzom i piłkarkom, którzy na boisku dają z siebie naprawdę 100%. 

Kibicom, którzy tak licznie przybywają na orlik i dopingują swoje drużyny.

Każdy mecz to dla tych młodych zawodników to cenne doświadczenie.

Dodamy jeszcze tyle, że polecamy starszym zawodnikom przyjść na mecze MLW i przypomnienie sobie co powinna dawać piłka.

Radość z każdej zdobytej bramki, sportowa złość po straconej i granie z wiarą w zwycięstwo aż do ostatniego gwizdka, bo na tym polega idea tego sportu, a o tym często zapominamy. 

Pozdrawiamy, zespół WILK!

Artykuł napisał: Marcin Suchomski
Redagował: Mateusz Leman
Zdjęcia: Sławomir Wojciechowski portal www.sportoweswiecie.pl

Wilczy Newsletter

Raz w miesiącu otrzymaj podsumowanie artykułów na swój adres e-mail.

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

Młodzieżowa Liga Wilka

Relacja po 4 kolejkach Młodzieżowej Ligi Wilka

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top