Tucholanka odrobiła trzy punkty do lidera

Wicelider z Tucholi nie w pełni wykorzystał pauzę Młodych Wilków Boniek, bo zgubił punkt w rzutach karnych w konfrontacji z Tęczą Wiąg.

Spis treści

3. mecz 6. kolejki: TĘCZA WIĄG – TUCHOLANKA TUCHOLA 1:9 (1:5) – karne 2:1

Faworyt nie zawiódł, choć drugi raz z rzędu musiał zadowolić się wygraną tylko w meczu. Od początku wicelider uzyskał przewagę, co udokumentował dwiema bramkami Igora Wamki i Timy Tsimonfei. Tęcza odpowiedziała szybko golem Filipa Kruczkowskiego, który skutecznie dobił piłkę po interwencji bramkarza. Kolejne minuty toczyły się dalej pod dyktando Tucholanki, która do przerwy dołożyła trzy bramki. Piłkarze z Wiąga mieli jedną dobrą okazję przy 1:4, lecz golkiper Adrian Pazurek wyszedł z opresji.

W 2. części wicelider dalej ostrzeliwał bramkę Alana Bartołda. Ten wiele razy chronił swój zespół. Dwa razy w sukurs przyszła mu poprzeczka. Jednak zespół z Tucholi zdołał powiększyć rozmiary zwycięstwa o cztery gole. Dwa strzelił Paweł Ryl, a po jednym Igor Wamke i Aleksander Jankowski. Za to podopieczni Arkadiusza Jarząbka drugi raz z rzędu przegrali serię rzutów karnych. Jej bohaterem został Alan Bartołd, który najpierw sam wykorzystał rzut karny, a później jednego obronił. Tęcza wygrała 2:1.

W 6. kolejce pauzowały Młode Wilki Boniek, które zachowały oczywiście 1. miejsce, ale ich przewaga nad Tucholanką stopniała do dwóch punktów. Trzeci są Zieloni – 11 pkt.

Tęcza: Filip Kruczkowski.

Tucholanka: Igor Wamke 3, Paweł Ryl 2, Aleksander Jankowski 2, Kyrlo Morgun, Tima Tsimonfei.

Igor Wamke (Tucholanka).

Adrian Pazurek (Tucholanka).

Galeria Zdjęć

Wilczy Newsletter

Raz w miesiącu otrzymaj podsumowanie artykułów na swój adres e-mail.

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

Tucholanka odrobiła trzy punkty do lidera

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top