Tucholanka odrobiła trzy punkty do lidera

Wicelider z Tucholi nie w pełni wykorzystał pauzę Młodych Wilków Boniek, bo zgubił punkt w rzutach karnych w konfrontacji z Tęczą Wiąg.

Spis treści

Sebastian Borek Sędzia Młodzieżowej Ligi Wilka

Arbiter spotkania: Sebastian Borek

“Jako sędzia z ponad 8-letnim doświadczeniem stwierdzam, że atmosfera w Wilku podczas rozgrywanych meczów jest wspaniała. Aż chce mi się tutaj przyjeżdżać!”

3. mecz 6. kolejki: TĘCZA WIĄG – TUCHOLANKA TUCHOLA 1:9 (1:5) – karne 2:1

Faworyt nie zawiódł, choć drugi raz z rzędu musiał zadowolić się wygraną tylko w meczu. Od początku wicelider uzyskał przewagę, co udokumentował dwiema bramkami Igora Wamki i Timy Tsimonfei. Tęcza odpowiedziała szybko golem Filipa Kruczkowskiego, który skutecznie dobił piłkę po interwencji bramkarza. Kolejne minuty toczyły się dalej pod dyktando Tucholanki, która do przerwy dołożyła trzy bramki. Piłkarze z Wiąga mieli jedną dobrą okazję przy 1:4, lecz golkiper Adrian Pazurek wyszedł z opresji.

W 2. części wicelider dalej ostrzeliwał bramkę Alana Bartołda. Ten wiele razy chronił swój zespół. Dwa razy w sukurs przyszła mu poprzeczka. Jednak zespół z Tucholi zdołał powiększyć rozmiary zwycięstwa o cztery gole. Dwa strzelił Paweł Ryl, a po jednym Igor Wamke i Aleksander Jankowski. Za to podopieczni Arkadiusza Jarząbka drugi raz z rzędu przegrali serię rzutów karnych. Jej bohaterem został Alan Bartołd, który najpierw sam wykorzystał rzut karny, a później jednego obronił. Tęcza wygrała 2:1.

W 6. kolejce pauzowały Młode Wilki Boniek, które zachowały oczywiście 1. miejsce, ale ich przewaga nad Tucholanką stopniała do dwóch punktów. Trzeci są Zieloni – 11 pkt.

Tęcza: Filip Kruczkowski.

Tucholanka: Igor Wamke 3, Paweł Ryl 2, Aleksander Jankowski 2, Kyrlo Morgun, Tima Tsimonfei.

Igor Wamke (Tucholanka).

Adrian Pazurek (Tucholanka).

Galeria Zdjęć

Mateusz Leman Wilk Świecie

Mateusz Leman

Organizowana przez nas Młodzieżowa Liga Wilka to świetna alternatywa dla rozgrywek PZPN. To  miejsce do rozwoju zawodników, którzy nie łapią się do podstawowego składu, czy też drużyn turniejowych. Tylko przez aktywne uczestnictwo w rozgrywkach Ci młodzi zawodnicy mogą zdobywać doświadczenie.

Już dziś zgłoś swój zespół do Nowego Sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka w roku 2024!

Nowe reguły, nowe zasady — jeszcze więcej przyjemności z gry! Napisz i zapytaj o szczegóły.

Scroll to Top