modzieowa-liga-wilka-mode-wilki-lato-vs-tucholanka-tuchola-1

Tucholanka z kompletem punktów

Po tygodniowej przerwie do naszych rozgrywek wróciła Tucholanka Tuchola i zainkasowała cztery „oczka” ogrywając Młode Wilki Lato 7:3.

Spis treści

Sebastian Borek Sędzia Młodzieżowej Ligi Wilka

Arbiter spotkania: Sebastian Borek

“Jako sędzia z ponad 8-letnim doświadczeniem stwierdzam, że atmosfera w Wilku podczas rozgrywanych meczów jest wspaniała. Aż chce mi się tutaj przyjeżdżać!”

2 Mecz 3 kolejki: TUCHOLANKA TUCHOLA – MŁODE WILKI LATO 7:3 (5:1) – karne 2:1

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga piłkarzy z Tucholi, którzy już w 6. min. prowadzili 3:0 po golu Pawła Ryla i dwóch Igora Wamki. Potem obaj zawodnicy trafili do siatki po razie i w 11. min. było już 5:0. Wilki w tej części gry miały tylko dwie lepsze sytuacje, lecz nie przyniosły one poprawy wyniku. Za to w 18. min. na strzał niemal z połowy boiska zdecydował się Kaspian Środulski i przelobował bramkarza gości Jakuba Oparkę. Dwie minuty po przerwie Środulski ponownie skutecznie uderzył z ok. 15 metrów. Rezerwowy golkiper Tucholanki Adrian Pazurek odbił piłkę, ale ta ostatecznie wpadła do siatki i było 2:5. Bramkarz nabawił się przy tej interwencji urazu ręki i musiał opuścić boisko. Tucholanie odpowiedzieli natychmiast, a czwartego swojego gola zdobył Igor Wamka. Podopieczni Mateusza Rezmera nie spasowali i szukali swoich szans. W 28. min. Filip Osikiwski trafił w sytuacji sam na sam z Jakubem Oparką i znów oba zespoły dzieliły dwa gole. Trzy minuty później Aleksander Jankowski uspokoił zapędy gospodarzy podwyższając wynik na 6:3. W ostatnich minutach meczu oba zespoły miały kolejne okazje. Bliski hat-tricka był Kaspian Środulski, ale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Z kolei rozmiary wygranej Tucholanki powinien powiększyć Sebastian Radziejewski, jednak przestrzelił rzut karny, a w innej sytuacji obił słupek bramki Wilków. W rzutach karnych skuteczniejsi byli zawodnicy z Tucholi wygrywając 2:1. 

W 3. kolejce pauzowali Zieloni Łąg. Po niedzielnych zmaganiach liderem tabeli dalej są Młode Wilki Boniek – 12 pkt (trzy mecze), które wyprzedzają Tucholankę – 8 pkt (dwa mecze) i Młode Wilki Deyna – 7 pkt (dwa mecze).

Tucholanka: Igor Wamka 4, Paweł Ryl 2, Aleksander Jankowski.

MW Lato: Kaspian Środulski 2, Filip Osikiwski.

Igor Wamka (Tucholanka), Kaspian Środulski (MW Lato).

Brak w tym meczu

Galeria Zdjęć

Mateusz Leman Wilk Świecie

Mateusz Leman

Organizowana przez nas Młodzieżowa Liga Wilka to świetna alternatywa dla rozgrywek PZPN. To  miejsce do rozwoju zawodników, którzy nie łapią się do podstawowego składu, czy też drużyn turniejowych. Tylko przez aktywne uczestnictwo w rozgrywkach Ci młodzi zawodnicy mogą zdobywać doświadczenie.

Już dziś zgłoś swój zespół do Nowego Sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka w roku 2024!

Nowe reguły, nowe zasady — jeszcze więcej przyjemności z gry! Napisz i zapytaj o szczegóły.

Scroll to Top