Tucholanka zgubiła pierwszy punkt

Wicelider z Tucholi pokonał Młode Wilki Deyna 12:0, ale nie zgarnął pełnej puli, bo w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze ze Świecia.

Spis treści

Kamil Gadziński WIlk Świecie

Arbiter spotkania: Kamil Gadziński

“Młodzieżowa Liga Wilka pozwala mi zdobywać doświadczenie, a przy tym panuje tam świetna atmosfera”

3. mecz 4. kolejki: MŁODE WILKI DEYNA – TUCHOLANKA TUCHOLA 0:12 (0:5) – karne 3:2

Zawodnicy „Deyny” musieli przełknąć gorycz pierwszej porażki w tym sezonie. Tucholanie byli faworytami tego meczu i od początku do końca dominowali na boisku. Gdyby nie kilka znakomitych interwencji bramkarza Wilków Oliwiera Kamrowskiego rozmiary wygranej byłby jeszcze wyższe. Strzelanie w 6. min. zaczął Tima Belimenko dwa razy w ciągu 30 sekund z bliska umieszczając piłkę w siatce. Kolejne gole do przerwy zdobyli Aleksander Jankowski (11), Wiktor Borowicki (13) i Sebastian Radziejewski (17). Wynik 5:0 utrzymywał się do 31. min., mimo kolejnych szans tucholan. Wilki nie miały argumentów w ofensywie, a obaj bramkarze gości praktycznie nie mieli okazji, by pokazać swoje umiejętności kibicom. W ostatnich 9 minutach przypomniał o sobie najlepszy strzelec Tucholanki Igor Wamke, który aż pięć razy pokonał rezerwowego bramkarza gospodarzy. Jednego gola (na 10:0) dołożył po strzale z głowy Kyrlo Morgun. Za to do niespodzianki doszło w serii rzutów karnych, bo te wygrały Wilki 3:2. Zatem zawodnicy z Tucholi stracili pierwszy punkt w tym sezonie.

W 4. kolejce pauzowały Młode Wilki Lato. W tabeli prowadzą Młode Wilki Boniek – 16 pkt (cztery mecze), które wyprzedzają Tucholankę – 11 pkt (trzy mecze) i Młode Wilki Deyna – 8 pkt (trzy mecze).

Tucholanka: Igor Wamke 5, Tima Belimenko 2, Aleksander Jankowski 2, Wiktor Borowicki Sebastian Radziejewski, Kyrlo Morgun.

Igor Wamke (Tucholanka).

Jakub Oparka, Adrian Pazurek (obaj Tucholanka).

Galeria Zdjęć

Mateusz Leman Wilk Świecie

Mateusz Leman

Organizowana przez nas Młodzieżowa Liga Wilka to świetna alternatywa dla rozgrywek PZPN. To  miejsce do rozwoju zawodników, którzy nie łapią się do podstawowego składu, czy też drużyn turniejowych. Tylko przez aktywne uczestnictwo w rozgrywkach Ci młodzi zawodnicy mogą zdobywać doświadczenie.

Już dziś zgłoś swój zespół do Nowego Sezonu Młodzieżowej Ligi Wilka w roku 2024!

Nowe reguły, nowe zasady — jeszcze więcej przyjemności z gry! Napisz i zapytaj o szczegóły.

Scroll to Top