Turniej Piłki Nożnej

Turniej piłki nożnej 1:0 Liga FSL w Świeciu

Turniej Piłki Nożnej jest lepszym rozwiązaniem niż organizowanie profesjonalnej Ligi na Orlikach.

Spis treści

Turniej piłki nożnej daje więcej możliwości niż organizowanie Ligi na Orlikach dla osób, które ukończyły 16 lat.

Dlaczego nie ma edycji jesiennej?

Do naszych rozgrywek Ligowych zaprosiliśmy drużyny, które brały udział we wcześniejszych edycjach oraz organizowanych turniejach. Kontynuację udziału w rozgrywkach wyraziły tylko 2 drużyny, a trzecią z nich miała być drużyna Wilków prowadzona przez naszego trenera Mateusza Chabowskiego. 

Pozostali kapitanowie mieli problem ze skompletowaniem zawodników, którzy albo to nie mają czasu na systematyczne rozgrywki lub na co dzień grają i trenują w klubach piłkarskich biorących udział w rozgrywkach K PZPN. Głównie B i A klasa.

“Amatorska grupa” – Ślepy strzał i odpuszczenie.

Słuchamy i staramy się za każdym razem wyciągnąć wniosek i zrobić coś lepiej. Słuchamy naszej społeczności, bo to ona daje nam inspirację oraz chęć do działania. Tych anonimowych krzykaczy też bierzemy pod uwagę — ale co się okazało — to tylko krzykacze. 

Nasza rekrutacja polegała na zapisaniu się całej drużyny lub jako “wolny zawodnik”.  Z tych 20 zapisanych zawodników, tylko 6 wyraziło chęć — bezsilnie i osamotniony w tym działaniu szukałem kapitana dla tych zawodników — i najzwyczajniej odpuściłem. 

Wnioski — Turniej Piłki Nożnej

Z mojej obserwacji wynika, że turnieje jednodniowe są lepszym pomysłem na znalezienie chętnych drużyn i co ważniejsze — nowych twarzy. Zawodnicy nie chcą obligować się do coniedzielnych meczów w takiej lidze. 

Nasze zasady pozostają bez zmian. Sprawdziliśmy to na przestrzeni prowadzonych turniejów oraz rozgrywek. Kluczowe z kwestii bezpieczeństwa zawodników i zgromadzonych osób, jest opieka medyczna oraz doświadczony sędzia, który ucieka od sędziowania meczów A i B klasy.

Turniej piłki nożnej w 2024

Po głębokich przemyśleniach i próbie znalezienia czegoś nowego, czego sam nie doświadczyłem, wpadłem na pomysł, który doprowadzę od początku, do końca jak należy. Jest dużo czasu, bo 1 z 4 wydarzeń planowany jest na koniec marca.

Zdradzę, że oprócz turnieju dla maksymalnie 6 drużyn, zawodników oraz chętne osoby czekająmini eventy‘ piłkarskie, które jeszcze bardziej podniosą rangę “zwykłego” turnieju piłki nożnej. Przy okazji, może znajdą się wśród uczestników jakieś talenty?

Co z Family Sunday League? 

Można by rzec, że pomysł na zorganizowane aktywnej niedzieli dla rodzin otworzył kolejne możliwości, jakimi jest aktualna Młodzieżowa Liga Wilka oraz ewolucja tego wydarzenia na poziom wyżej. 

Wykorzystamy więc Turniej Piłki Nożnej do dalszego budowania naszej społeczności oraz dostosowywaniu czego tak naprawdę potrzebują — by cieszyć się tym sportem, razem z rodziną.

ML

Turniej piłki nożnej to spektakl!


Turnieje piłki nożnej to prawdziwe spektakle, gdzie empatia kibiców idzie w parze z mimiką zawodników. Są też momenty, które wydają się warte scen z komedii.

Kto nie pamięta tych niezręcznych chwil, gdy zawodnik wykręca akrobatyczny numer zamiast strzału na bramkę? To jak próba baletu na murawie! A co powiedzieć o tych przypadkowych “kontaktach twarzą w twarz”? Oto chwile, które demonstrują, że piłkarze to nie tylko profesjonaliści, ale i ludzie z poczuciem humoru.

I jak tu nie wspomnieć o tych “zapominalskich” momentach, gdy zawodnik w momencie triumfu zapomina, którą stronę ma kibicować? To chyba objaw złej orientacji w terenie. Ale cóż, w tych sytuacjach liczy się przecież dobra zabawa!

W turniejach piłkarskich zawsze jest miejsce na niezapomniane żarty, które sprawiają, że nawet najbardziej zacięci fani nie mogą powstrzymać uśmiechu. To właśnie te momenty czynią piłkę nożną nie tylko sportem, ale i źródłem wspaniałych rozrywek!

Wilczy Newsletter

Raz w miesiącu otrzymaj podsumowanie artykułów na swój adres e-mail.

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

Turniej Piłki Nożnej

Turniej piłki nożnej 1:0 Liga FSL w Świeciu

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top