zmiana regulaminu

Zmiana w regulaminie

Incydent w Młodzieżowej Lidze Wilka związany ze zmianą zawodnika z bramkarzem.

Spis treści

Podczas kolejki rozgrywanej w Śliwicach, doszło do kilku nowości z boiska budzących wątpliwość. Po interwencji trenera z Cekcyna w meczu ze Śliwicami. Zawodnik z pola zamienił się z bramkarzem na rzut karny podyktowany przez sędziego. Po wykonaniu stałego fragmentu gry, piłkarze z powrotem zamienili się miejscami.

Pan Marek pisze: 

Proszę o pisemne wyjaśnienie sytuacji zaistniałej z spotkania pomiędzy Gryf Cekcyn a Victorią Śliwice po podyktowaniu rzutu karnego, gdzie został złamany regulamin rozgrywek przesłanym wszystkim uczestniczącym zespołom w lidze. Zawodnicy Victorii Śliwice przed wykonaniem rzutu karnego wymienili się pomiędzy sobą jednocześnie przebywając na boisku a następnie zawodnik po obronie wykonanego rzutu karnego rzucił rękawice na nawierzchnię orlika i uczestniczył w grze a ponownie rękawice bramkarskie założył zmieniony bramkarz, który jednocześnie przebywał na boisku. W następnej sytuacji uratował swój zespół od straty bramki wybijając piłkę na rzut rożny, gdzie w trakcie spotkania powiadomiony został o tym przewinieniu sędzia prowadzący zawody oraz organizator. W tym momencie nastąpiły dwa przewinienia niezgodne z regulaminem wymiana bramkarzy oraz interwencja zawodnika, który nie wiadomo czy był bramkarzem. W związku z tym wnioskujemy o zweryfikowanie tego spotkania jako rezultat remisowy żeby nie krzywdzić poszczególnych zespołów lub spotkanie całkowicie unieważnić.Natomiast seria rzutów karnych została rozegrana zgodnie z obowiązującym regulamin.

Interpretacja sędziego:

Zmiana bramkarza została dokonana w przerwie grze przed rzutem karnym i zostałem poinformowany, że przy następnej przerwie w grze będzie zmiana powrotna bramkarza. W celu wyjaśnień przytoczył on zasady, które obowiązują w rozgrywkach PZPN. 

 

Nasze rozgrywki mogą mieć podobieństwo do organizowanych przez PZPN, natomiast regulamin dot. rozgrywek uzupełniamy na bieżąco, ponieważ słuchamy uwag od trenerów lub zawodników. Nie przewidywaliśmy takiej sytuacji, a jednak się zdarzyła — z osobistych obserwacji nie było to celowe złamanie przepisów gry.

W związku, że regulamin rozgrywek nie przewidywał nigdy takiej sytuacji, natomiast zezwala na: 4.1 Na boisku grający zespół może liczyć maksymalnie 7 osób (bramkarz + 6 zawodników z pola). oraz 4.4 Liczba zmian jest nieograniczona; zmiana musi się dokonać w wyznaczonej strefie w okolicach linii środkowej za linią boczną boiska. dodatkowo 4.12 Sprawy nieujęte w niniejszym Regulaminie oraz spory wynikające z interpretacji niniejszego Regulaminu, w imieniu Organizatora, rozstrzyga sędzia wraz z organizatorem na boisku.

Według aktualnych przepisów naszych rozgrywek nie ma nigdzie poruszonej takiej kwestii, natomiast aby w przyszłości uniknąć ponownych sytuacji, ogłaszamy dodanie nowego pkt. w regulaminie ważnym od następnej kolejki: 4.14 Zawodnicy nie mogą samodzielnie zmieniać pozycji bramkarza lub zmieniać rękawic, bez formalnej zgody sędziego spotkania, a zmiana musi odbywać się w trakcie przerwy w meczu.

Decyzja

Sprawa została odnotowana i przedyskutowana z innymi uczestnikami. Głosem większości mogło się to zdarzyć, a wynik jest w naszej lidze sprawą drugorzędną. Na dzień przewinienia wszystkie zespoły obowiązywał ten sam regulamin rozgrywek. To mogło się zdarzyć każdemu i nikt nie robił tego celowo. Regulamin otrzymał nowy ptk. w 4.14.

Dziękujemy za uwagi, ponieważ pozwala nam to organizować jeszcze lepszą jakość naszych rozgrywek.

Subskrybuj

Za 19,99 zł miesięcznie wspieraj Klub Sportowy Wilk i otrzymuj informacje o nowościach jako jedna z pierwszych osób!

Newsletter

Podobało się?

Jeśli ten artykuł dostarczył Ci ciekawych informacji, będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się nim na swoich social mediach. Wystarczy, że klikniesz wybraną ikonkę poniżej.

zmiana regulaminu

Zmiana w regulaminie

Udostępnij!

Sprawdź również!

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać na naszym blogu.

Dołącz do Wilka!

Wybierz jedną z naszych aktywności i zapisz się na próbne zajęcia.

Scroll to Top